Cześć!

Chcemy wspierać utalentowanych ludzi pełnych entuzjazmu, którzy swoją wrażliwość potrafią przełożyć na język filmowy. Wierzymy, że w ten sposób otwieramy Polskę na świat i zwracamy uwagę na nasze wartości kulturowe i artystyczne, zbliżając środowiska zawodowe w celu współpracy, wzajemnej inspiracji i rozwoju sztuki filmowej.

poznaj zasady i warunki

Wszystkie filmy, poza teledyskami, muszą mieć angielskie napisy. Akceptujemy wszelkie formy krótkometrażowe o maksymalnej długości:

1. dokument, fabuła, animacja - do 30 min.

2. teledysk - do 6 min.

3. nowe media, eksperyment, formy internetowe, komórkowe, kampanie społeczne i inne - do 10 min. 
Przyjmujemy filmy zrealizowane od 2010 r. Filmy w trakcie produkcji również mogą być zgłaszane,
ale ukończone najpóźniej w dniu zamknięcia naborów.

Do rozpatrywania przez komisję selekcyjną przyjmujemy filmy on-line.

Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia filmów do udziału w konkursie tylko za pośrednictwem portalu FilmFreeway. Po stworzeniu profilu swojego projektu należy zgłosić go do odpowiedniej kategorii i dokonać opłaty wpisowej. Prosimy o wypełnienie wszystkich danych. Nie uzupełnione w pełni profile nie będą rozpatrywane.

Wszystkie gatunki biorą udział w konkursie o GRAND PRIX "Złota Sawa" w kategorii BEST SHORT. Poza tym nagradzamy filmy za REŻYSERIĘ, OBRAZ, MUZYKĘ, MONTAŻ, SCENOGRAFIĘ, KOSTIUMY, CHARAKTERYZACJĘ, EFEKTY SPECJALNE, ANIMACJĘ, ROLE GŁÓWNE I DRUGOPLANOWE, CASTING i inne kategorie, które zasłużą na wyróżnienie według uznania jurorów.

1.

ZGŁOSZENIE FILMU NA FESTIWAL

3.

OGŁOSZENIE NOMINACJI

Wszystkie zgłoszone prace, spełniające warunki, będą oceniane na podstawie treści, kreatywności, wyobraźni, dramaturgii i umiejętności filmowych.  Do konkursu przyjmujemy 20 najwyżej ocenionych produkcji. Komisja może odstąpić od tej zasady jeśli uzna to za stosowne. Wszystkie zaakceptowane filmy muszą zostać dostarczone organizatorowi w odpowiednim terminie na fizycznych nośnikach, o czym uczestnicy są informowani stosownym e-mail'em.

Nasi jurorzy oceniają projekty przy pomocy profesjonalnego panelu, gdzie rozpatrywane są kryteria artystyczne, merytoryczne,  umiejętności twórczego wyrazu, zdolności przekazu. Oceniana jest też cała obsada, obraz,  dźwięk, efekty specjalne, animacja, i inne elementy składowe produkcji. Kwestie komercyjne nie są brane pod uwagę. Nie mają też znaczenia wcześniejsze osiągnięcia twórców, ani ilość zdobytych nagród i wyróżnień. W każdej kategorii nagród nominowane są cztery filmy

4.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

2.

SELEKCJA DO KONKURSU

NAGRODY

"Sukces jest jasnym odzwierciedleniem wysiłku, dumy i pasji, z jaką człowiek żyje."

ZGŁOŚ SWÓJ FILM

Nie ma znaczenia wysokość budżetu, ani forma organizacyjna, ani też rodzaj sprzętu, na jakim był zrobiony film. Przyjmujemy na festiwal wszelkie formy filmowe, video i telewizyjne. Otwarci jesteśmy również na nowe media i eksperymenty. Stworzyliśmy 5 kategorii konkursowych, aby każdy twórca znalazł dla siebie miejsce: fikcja, dokument, animacja, video clip oraz „inne”. W tej ostatniej można zgłaszać formy eksperymentalne, piloty, spoty kampanii reklamowych i społecznych, produkcje internetowe oraz komórkowe.

ZAPISZ SIĘ

Wpisz swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać od czasu do czasu najważniejsze informacje o festiwalu pocztą elektroniczną

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie do wysyłki newslettera w celach marketingowych. W każdej chwili możesz się wypisać. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności

POLUB I OBSERWUJ

Na naszym fanpage'u znajdziesz aktualne i archiwalne informacje i zdjęcia,  recenzje, relacje, a także co dzieje się u naszych filmowców.

FANPAGE

ŚMIAŁO!

Chcesz wiedzieć więcej?

Nie będziemy wysyłać Ci spamu,

Twój e-mail jest u nas bezpieczny.

POLITYKA PRYWATNOŚCI I REGULAMIN

Właścicielem nazwy i znaku graficznego Polish Short Film Festival oraz właścicielem i administratorem strony www.polishshort.pl jest Ulica Piękna - Daniel Kozakiewicz, z siedzibą: ul. Piękna 11/1, 00-549 Warszawa, Polska. NIP: 5262360156 | REGON: 362601934 © 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 | Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to jednocześnie zgoda na ich używanie.

Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia filmów do udziału w konkursie tylko za pośrednictwem portalu FilmFreeway. Po stworzeniu profilu swojego projektu należy zgłosić go do odpowiedniej kategorii i dokonać opłaty wpisowej. Nie uzupełnione w pełni profile nie będą rozpatrywane.